Finans Sektörü

Storybased Finans'a Yönelik Videolar Üretir.

Açıklayıcı videolar, karmaşık fikirleri açıklamada en etkili yol olmaları sebebiyle finans firmaları için ideal reklam ve pazarlama araçlarıdır. Birçok verinin, grafiğin ve rakamın bir arada bulunduğu kavramları ve çözümleri aktarmada, görsel ve işitsel mesajların aynı anda kullanıldığı videolar, en mükemmel yardımcı olma görevini üstlenirler. Videolar sunumlarda, şirketlerin internet sitelerinde ve yeni müşterilere finansın herhangi bir alanında bilgi vermek için her türlü mecrada kullanılabilir.

Finans sektörü, soyut kavramlar içerdiği için özellikle müşterilerin ve yeni başlayan çalışanların zihinlerinde karmaşık hâle gelir. Bu sorunun üstesinden gelmek için, Storybased’in profesyonel kadrosu tarafından akılda kalıcı senaryolarla hikayeleştirilen veriler, hareketli figürlerle canlandırılarak hedef kitlenin aklındaki yerini alır.

Finans gibi sıklıkla prosedür değişimine uğrayan bir sektörde, çalışanlar ve müşteriler, önceden kabul ettikleri kalıpların dışında çıkmakta zorlanabilir. Yeni prosedür ve yönetmelikleri en yalın şekilde açıklayıp hatırda kalmalarını sağlamaksa  açıklayıcı videoların başarıyla yerine getirdiği misyonlardır.

 

Başvuru Formu

Finans videoları, hangi hedefler için kullanılabilir?

Krediler, borçlar, tasarruflar ve tüm mali konular, finansa hakim olmayan bireyler için anlaşılması güç terimlerdir. Müşterilerinizin yaptığınız işi kavramakta zorlandığı noktalarda, prosedürleri ve kuralları açıklamak için açıklayıcı videolar kullanmak, hem iletişiminizi kolaylaştırır hem de aranızdaki bağı kuvvetlendirir.
Bankalar faturaları, sayısı gün geçtikçe artan yöntemlerle hazırlayıp müşterilerine iletmektedir. Ancak bu yöntemler, kağıt üzerinde sınırlı kalmaktadır. Dijital ortamla iç içe yaşanılan bu çağda, modern ve vizyoner bir bankanın faturalandırma sistemi de kurumsal kimliğine uymalıdır. Üstelik açıklayıcı ve kişiselleştirilmiş videolarla aktarılan faturalar ve faturalama sistemlerinde, müşterilerin kafasını kurcalayan soruları yanıtlamak da çok kolaydır.
Bankalar ve finans şirketleri için değişen yönetmeliklerini duyurmanın en kolay yolu, açıklayıcı videolardır. Şirket pratikleri değiştiği anda, bunu müşterilere ve paydaşlara duyurmak, finans gibi ciddi bir sektör için hayati önem taşır. Değişen yönetmeliğin ayrıntılarının kafa karıştırıcılığını önlemek için hazırlanan açıklayıcı videolar, istek durumunda tekrar tekrar izlenebildiği için de kural değişimi gibi önemli konularda mükemmel çözümdür.
Hedef kitlenin, finansal araçların ne işe yaradığını çözemediği noktalarda devreye açıklayıcı videolar girer. Soruna özel şekillendirilmiş senaryolar, hedef kitleye birebir deneyimleme hissiyatını vererek, finansal araçların faydalarını özümsemelerini ve duydukları güveni artırmalarını sağlar.

Adayların iş görüşmesi süreçlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiğini, Kariyer.net olarak, Storybased ile hazırladığımız videolarla anlattık. Bu videolar hem adaylara yol gösterici niteliğinde oldu, hem de adayların direkt bize ulaşmadan sorularını yanıtlayarak, iletişim yükümüzü azalttı.

Tuba Karadağ, Kariyer.net

Kariyer.net olarak işverenlerin, doğru adaya ulaşması için izleyebilecekleri yolları animasyon videolarla anlattık. Storybased'in hazırladığı animasyon videolarla, anlaşılır ve adım adım takip edilir bir yol haritası sunduğumuz müşterilerimiz, hedefledikleri adaylara daha bilinçli ve hızlı erişebiliyorlar.

Uğur Özmen, Kariyer.net

Müşterimiz olun.

Şirketinizin ihtiyacı olan animasyon video çözümlerini öğrenmek için hemen başvurun.