Eğitim Sektörü

Storybased Eğitim'e Yönelik Videolar Üretir.

Video, karmaşık fikirleri, hedefe yönelik ve akılda kalıcı bir şekilde anlatmak için en iyi yoldur. Bu özellikleri, videoyu birçok sektör için vazgeçilmez kılsa da özellikle eğitim sektöründeki rolü çok büyüktür.

Hikayeleştirerek anlatma, yeni bilgiler öğretme konusundaki en başarılı yöntemlerden birisidir. Kurguların içine yedirilmiş mesajlar, beyin tarafından kolayca kabul edilir. Öykü, bir mantık sıralaması takip ettiği için kolayca hatırlanılabilir. Ayrıca verilen mesaj, hem görsel hem de işitsel olarak iki duyuya birden dokunduğu için akılda kalıcılığı yüksektir. Araştırmalar, yalnızca işitsel yolla alınan mesajların hatırlanma oranını %50’den az olduğunu, aynı mesajın görsel ögelerle birleştirildiğinde ulaşılan hatırlanma oranınınsa %80’e ulaştığını göstermektedir. Tüm bu sebepler doğrultusunda, ister eğitim sektöründe, öğrencilere bilgi aktarımında ister herhangi bir sektörde, çalışanlara verilecek kurum içi eğitimlerde videoyla anlatım, başarıya giden altın yoldur.

Başvuru Formu

Eğitim amaçlı videolar nerelerde kullanılabilir?

Kampanyanızın türü ne olursa olsun, her zaman ilk amacı, insanlarla bağ kurmanızı sağlamaktır. Elinizdeki bilginin en özet hâlini bile kullansanız, insanlar sizi dinlemeye yanaşmayabilir. Bu noktada videolu anlatım, ideal çözümdür. Renkli animasyonlar ve mesajınıza özel kurgulanan senaryolarla, hedef kitleyi ilk andan itibaren kampanyanızın dünyasına dahil eder.
Kamuya yönelik bilgilendirici açıklamalar yapmanız veya eğitim vermeniz gerektiğinde videolu anlatım, hedef kitlenizle bağ kurmak için en mükemmel yoldur. Hedefinize yönelik hazırlanan videoyu konuşmanız esnasında yayınlayabilir, internet sitenize yükleyebilir, e-posta yoluyla doğrudan gönderebilirsiniz. Paylaşımı ve yayılması çok kolay olan eğitim videoları, hedefinize ulaşmada en büyük yardımcınız olur.
Videolar, ders esnasında anlattığınız karmaşık konuları açıklamada büyük kolaylıklar sağlar. Özellikle birçok rakam içeren konularda, verileri, grafikleri öğrencilerin zihninde canlandırarak hem anlamalarını hem de akıllarında tutmalarını kolaylaştırır.
Kurumunuzun sahip olduğu bazı prosedür ve kuralların kavranması, yeni çalışanlar açısından zor olabilir. Yeni çalışanların bilmesi gerekenleri açıklayan bir video, hem kuralların daha iyi anlaşılmasına yardımcı olur hem de her yeni gelen çalışanla paylaşabileceğiniz, vakit tasarrufu sağlayan uzun dönemli bir yatırımdır.

Adayların iş görüşmesi süreçlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiğini, Kariyer.net olarak, Storybased ile hazırladığımız videolarla anlattık. Bu videolar hem adaylara yol gösterici niteliğinde oldu, hem de adayların direkt bize ulaşmadan sorularını yanıtlayarak, iletişim yükümüzü azalttı.

Tuba Karadağ, Kariyer.net

Kariyer.net olarak işverenlerin, doğru adaya ulaşması için izleyebilecekleri yolları animasyon videolarla anlattık. Storybased'in hazırladığı animasyon videolarla, anlaşılır ve adım adım takip edilir bir yol haritası sunduğumuz müşterilerimiz, hedefledikleri adaylara daha bilinçli ve hızlı erişebiliyorlar.

Uğur Özmen, Kariyer.net

Müşterimiz olun.

Şirketinizin ihtiyacı olan animasyon video çözümlerini öğrenmek için hemen başvurun.